Drobečková navigace

úvod -přesměrování > Výrobky a služby > Vodoměry pro domácnosti

Vodoměry pro domácnosti

Jednovtokové vodoměry

Jednovtokové vodoměry se nejčastěji používají jako měřiče spotřeby vody v domácnostech.
Pracují velice jednoduše, když voda protéká přes turbínu, tak prostřednictvím cirkulace vody přes turbínu dochází k otáčení ozubeného mechanismu, který odečítá litry nebo m3.
Vstup a výstup vodoměru jsou v jedné ose a voda procházející skrz komoru, kde je umístěná turbína, protéká aniž by docházelo k tlakovým ztrátám. Tím pádem dochází i k lepšímu odtoku případných nečistot z potrubí.
Jednovtokové vodoměry je možno dodat ve 3 odlišných typech:
- Mokroběžné vodoměry mají číselníky plné zaplaveny vodou kde dochází k přímému, mechanickému přenosu z turbíny na číselník.
- Mokroběžný vodoměr s chráněným číselníkem ve speciálním pouzdře s kapalinou. Přenos probíhá přímo z turbíny do ozubeného mechanismu.
- Suchoběžné vodoměry: voda protéká skrz komoru kde je umístěna turbína aniž by se dostala do vrchní části vodoměru. Voda je totiž izolována těsnící mosaznou deskou, která zabraňuje průniku vody do číselníku. Přenos je u tohoto typu zajišťen magnetickou spojkou.


Vícevtokové vodoměry

Vícevtokové vodoměry se používají jak pro domácnosti tak i pro průmysl.
Před tím než se voda dostane do vodoměru je proud vody rozdělen do několika malých proudu prostřednictvím ochranného pouzdra ve kterém je umístěna turbína. Roztříštěný vodní proud vtéká do turbínové komory mnoha otvory, kde dochází k stejnoměrnému průtoku vody a rovnoměrnému otáčení turbíny.
Poté se dostává voda ven přes horní díl ochranného pouzdra zajištující nejlepší výkon a přesnost měření.
Vícevtokové vodoměry je možno dodat ve 3 odlišných typech:
- Mokroběžné vodoměry mají číselníky plně zaplaveny vodou, kde dochází k přímému, mechanickému přenosu z turbíny na číselník.
- Mokroběžný vodoměr s chráněným číselníkem ve speciálním pouzdře s kapalinou. Přenos probíhá přímo z turbíny do ozubeného mechanismu.
- Suchoběžné vodoměry: voda protéká skrz komoru, kde je umístěna turbína aniž by se dostala do vrchní části vodoměru. Voda je totiž izolována těsnící mosaznou deskou, která zabraňuje průniku vody do číselníku. Přenos je u tohoto typu zajištěn magnetickou spojkou.

Mod. CPR –M3

Jednovtokový vodoměr, mokrobežný, přímý odečet. Vybavený anti-magnetickým kroužkem s otočným víčkem o 360°. Dostupný pro studenou vodu (30°C) a teplou vodu (90°C), velikost DN 15 a 20 mm (1/2" - 3/4").
Vyhovují metrologické třídě MID R100 a R160.
Mechanický přenos není možné ovlivnit magnetickým polem.
Zaručena dlouhá životnost. Prvotřídní jakost použitých materiálů.

 

CPR-B2

Mod. CPR-RP


Jednovtokové vodoměry, mokroběžné s chráněným číselníkem. Vybavený anti-magnetickým prstencem s otočným víkem o 360°. Dostupný jak pro studenou vodu 30°C tak i pro teplou vodu 90°C, velikosti DN 15 a 20mm (1/2" - 3/4"). Číselníky - izolovány v ochrané kapsli, která obsahuje speciální kapalinu zaručující perfektní a čisté čtení číselníku dokonce i když je voda mírně znečištěná.
Mechanický přenos není možné ovlivnit magnetickým polem.
Model vyhovuje normám MID.

 

977_CPRRP2016.png

Mod. GSD8-RFM

Tento jednovtokový vodoměr, velikost DN15 a DN20, v provedení pro studenou a horkou vodu, je připravený pro bezdrátový přenos dat a je plně kompatibilní s bezdrátovými moduly RFM-TX1 a systémy MBUS s moduly RFM-MB1.

 

1008_GSD8RFM2016.png

Mod. GSD8

Jednovtokový vodoměr, suchoběžný, přímý odečet z 8 místného číselníku. Dostupný jak pro studenou vodu 30°C, tak i pro teplou vodu 90°C., velikost DN15 a DN20 mm (1/2" - 3/4"). Otočný číselník o 360°. Minimální možnost koroze a sedimentace. Anti-magnetická verze na požádání. Dlouhá životnost a vysoká přesnost zaručena.

 

1000_GSD82016.png

Mod. GMDX-RFM

Tento měřič s více tryskami, velikost DN15 a DN32, v provedení pro studenou a horkou vodu, je kompatibilní s bezdrátovými moduly RFM-TX2 a systémy MBUS s moduly RFM-MB2.

 

Mod. GMB

Vícevtokový vodoměr, mokroběžný, přímý odečet. Dostupný pro studenou vodu 30°C, velikost od DN15 do 50 mm (1/2" - 2").
Vhodný jak pro domácnosti, tak i pro průmyslové využití. Dlouhá životnost a vysoká přesnost zaručena.

GMB

Mod. GMB-RP

Mokroběžný vodoměr s turbinkami a chráněným číselníkem. Speciální zařízení zajišťuje kompenzaci vnitřního a vnějšího tlaku pouzdra měřiče. Přenos otočného pohybu od turbinky na sčítací mechanismus probíhá plně mechanicky. Vodoměr se dodává o velikostech DN 15-50 mm (1/2"-2") a je v provedení pro studenou vodu 30°C. Plastové víčko je otočné o 360°. Garantovaná dlouhá životnost a maximální přesnost měření. Homologováno dle standardů až MID R200H - R40V.

GMB-RP

Mod. GMDX

Vícevtokový vodoměr, suchoběžný, přímý odečet. Dostupný pro studenou vodu 30°C, velikost od DN15 do 50 mm (1/2" - 2"). Minimální možnost koroze a sedimentace. Anti-magnetická verze na požádání. Dlouhá životnost a vysoká přesnost zaručena.

GMDX

Mod. GMDX 90°C

Vícevtokový vodoměr, suchoběžný, přímý odečet. Dostupný na horkou vodu 90°C, velikost od DN13 do DN50 mm (1/2" - 2"). Minimální možnost koroze a sedimentace. Anti-magnetická verze na požádání. Dlouhá životnost a vysoká přesnost zaručena.

GMDX 90°C

Mod. VENUS

Model VENUS je směsicí jednovtokového, suchoběžného vodoměru (model GSD5 nebo GSD8) namontovaného do železného boxu, který je celý z vnějšku pochromovaný. Ideální použití pro tento typ je např. koupelna nebo kuchyně.

1043_VENUS2016.png